Drift Şampiyonası Final Kazananı İllyuk, Şampiyonu Pomak Oldu

Drift Şampiyonası Final Kazananı İllyuk, Şampiyonu Pomak Oldu

23 Ekim Pazar günü TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenen 2016 Türkiye Drift Şampiyonası final yarışında 20 sporcu, 500 beygir gücündeki otomobilleri ile 2.000 kadar izleyene adrenalin dolu bir hafta sonu yaşattı…

2016 Türkiye Drift Şampiyonası final yarışı ApexMasters, 23 Ekim pazar günü TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde yapıldı. Drift Otomobil Sporları Kulübü tarafından PWR Balata sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, 20 drift pilotu ve 2.000 biletli izleyici katılımıyla gerçekleştirildi.

Pilotlar, İzmir ve İstanbul yarışları sonrası Körfez pistinde daha dar ve keskin virajlar ile çok yakın mücadeleler izletti. Sezonun 4. ve son yarışında birinciliği 1200 beygir gücündeki otomobili ile 2016 Ukrayna Drift Şampiyonu Dmitriy Illyuk elde etti. İkinciliği MTG Motorsport’dan Timur Pomak elde ederken, gününü üçüncüsü ise TeamArt Dream Drift Team’den Oktay Kabaktaş oldu.

Bu sonuçla 2016 Türkiye Drift Şampiyonu, ülkemizi Avrupa yarışlarında da başarıyla temsil eden Timur Pomak oldu. Pomak aynı zamanda, bu sezon ulusal bir kimlik kazanarak Türkiye Şampiyonası statüsüne yükselen driftin ilk ‘resmi’ şampiyonu olmuş oldu.

#TOSFED, #KörfezYarışPisti, #TürkiyeDriftŞampiyonası, #finalyarışı, #adrenalin, #DmitriyIllyuk, #TimurPomak, #OktayKabaktaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir