Continental ’in MK C1 fren sistemi Alfa Romeo Giulia modeliyle kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. MK C1 fren sistemi kısa fren mesafesi ile konforu bir araya getirirken, mevcut fren sistemlerine kıyasla daha dinamik, hafif ve verimli bir sürüş sunuyor.

Yeni Alfa Romeo Giulia modelinin Entegre Fren Sistemi (IBS) artık dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental’in MK C1 fren sistemi ile üretiliyor. Dünya çapında ilk defa seri üretime geçen fren sistemi, daha hızlı fren yapma ve daha kısa durma mesafesi özelliğiyle ön plana çıkıyor. MK C1, güvenlik sistemleri için üstün bir fren performansı sunarken, kısa fren mesafesi sayesinde kazaları önlemeye ve olası kazanın şiddetini azaltmaya önemli oranda yardımcı oluyor. MK C1 elektronik fren sistemi klasik fren sistemlerine kıyasla daha dinamik, hafif ve kompakt olarak görev yapıyor. Pedal vibrasyonlarını da azaltan bu yeni entegre sistem, fren pedalında her zaman aynı kuvvet derecesini hisseden sürücüye yüksek konfor sağlamış oluyor.

MK C1 – Entegrasyonun Getirdiği Dinamik ve Etkili Frenleme

MK C1, fren tahrik, fren servosu ve kontrol sistemlerini (ABS ve ESC) kompakt ve hafif bir modelde bir araya getiriyor. Bu sistem, temel kıstaslara bağlı olarak klasik fren sistemine oranla üç ile dört kg arasında daha az bir ağırlığa sahip. Konvansiyonel hidrolik sistemlerinden daha hızlı frenleme basıncı oluşturabilen elektro-hidrolik MK C1, gelişmiş yeni sürücü asistan sistemlerinin gerektirdiği daha fazla basınç dinamiğini sağlayarak kazaları önleme ve yayaları korumada etkin bir rol oynuyor. İlave tedbire gerek kalmadan reküperatif fren sisteminin ihtiyaçlarını karşılayan bu sistem ayrıca yüksek konfor sunuyor. Sistem böylece güvenli ve dinamik sürüşün yanında enerji verimliliğine de büyük katkıda bulunuyor.

Continental Araç Dinamikleri Departmanı Başkanı Felix Bietenbeck konuya ilişkin açıklamasında ”Alfa Romeo Giulia gibi bir araca MK C1 fren sistemi tedarik ettiğimiz için oldukça gururluyuz. Bu yeni fren sisteminin seri üretimini geliştirmeye ve gerçekleştirmeye yardımcı olan ekibin müthiş başarısı ayrıca bizler için büyük bir onur“ dedi.

Continental hakkında 

Continental, 2015 yılında elde ettiği 39.2 milyar Euro’luk ciro ile dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, aletle donatım, infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental; daha fazla sürüş emniyeti sağlamaya ve küresel iklimi korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde, Continental otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental, 55 ülkede 212.000’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Lastik bölümü 

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Continental’in lastik bölümünün satışları, 2015’te 10.4 milyar Euro‘ya ulaşmıştır. Dünya çapında 49.000 kadar çalışanıyla 24 üretim ve ürün geliştirme noktasına sahip olan Continental Lastik Bölümü, geniş çaplı üretim ve Ar-Ge yatırımları ile uygun fiyatlı ve çevreye duyarlı ürünlerin oluşturulmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Otomobil ve Ticari Araç Lastiği bölümü

Dünya çapında en büyük kamyon, otobüs ve endüstriyel lastik üreticilerinden biri olan Continental, sürekli gelişen ve büyüyen geniş ürün yelpazesi, hizmetleri ve çözümleri ile faaliyet göstermektedir.

#AlfaRomeo, #Giulia, #Continental, #FrenSistemi, #MKC1,  #Üretim