BOM Pilotu İbrahim Okyay BMW Z4 GT3 Yarış Otomobili ile katıldığı İzmir Yarış Pisti’nde gerçekleşen Türkiye Pist Şampiyonası 4. ayak Maxi Grup yarışlarını kazanarak çifte zafer elde etmiş oldu.

BOM pilotu İbrahim Okyay 01 Ekim Cumartesi günü İzmir yarış pistinde gerçekleşen sıralama turlarında elde ettiği 52.177’lik zaman ile hem yarışa birinci sıradan başlama hakkını kazandı hem de kendisine ait olan İzmir pist rekorunu geliştirerek yeni pist rekorunu kırmış oldu.

Pazar günü gerçekleşen yarışlarda İzmir’li sporseverlerin yoğun ilgisi tüm sporcuları mutlu ederken pistte yaşanan yoğun rekabette seyircilerin heyecanlı anlar yaşamasını sağladı.

BOM pilortu İbrahim Okyay Maksi grupta gerçekleşen her iki yarışı da kazanarak hem çifte zafer elde etmiş oldu hem de bu sezon Türkiye Şampiyonasındaki 7. birinciliğini kazanarak Şampiyonanın tamamlanmasına bir yarış kala önemli bir puan avantajı elde etmiş oldu.

Yarış sonrasında İbrahim Okyay; ‘’Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+’ı  ve Pureplus Teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz. Shell V-Power Nitro+  motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltarak tekerleklere daha fazla güç iletebiliyor. Doğalgazdan üretilen ilk motoryağı olan Shell Helix motor yağı, araçların motorlarını temiz tutuyor, ömrünü uzatıyor ve performansını arttırarak yarış pistindeki başarımıza katkı sağlıyor’’ diye ilave etti.

14563488_702305323254849_2809588054809888672_n

#BorusanOtomotivMotorsport, #BOM, #İbrahim Okyay, #BMWZ4GT3, YarışOtomobili, #İzmirYarışPisti, #TürkiyePistŞampiyonası, #MaxiGrup, #ÇifteZafer