Araçlarda bulunan farklı sesli ikaz sistemleri ile trafikte oluşacak tehlikeli durumların önlenmesi amaçlanıyor. Binek araçlar, hafif ticari araçlar, ağır vasıta ve iş makinaları için özel olarak üretilen Seger 20GK geri vites kornası, olası kazaların önlenmesinde etkili oluyor.

Ekim 2017’den sonra üretilip Türkiye’de satışa sunulan araçlar için geri vites ikaz sistemi zorunluluğu getirildi. Standart bir ses ikaz sistemi olarak kabul edilecek sistem sayesinde trafikteki yayalar ve sürücülere aracın geri geri gittiği bildirilmiş olacak. Geri vites ikaz sistemi sayesinde araçların geri geri giderken meydana gelecek olası kazalar önlenebilecek.

Seger 20GK geri vites kornası, özellikle binek araçlar, hafif ticari araçlar, ağır vasıta ve iş makineleri için özel olarak üretildi. Araçların arkasındaki kişileri uyarmada etkili olan 110 desibel ses şiddetine sahip korna, şimdiden araç sahipleri tarafından tercih edilmeye başladı. Geri vites kornası için ayrıntılı bilgi www.seger.com’da yer alıyor.

#Seger, #20GK, #gerivites, #korna, #sesliikazsistemleri, #Binekaraçlar, #hafifticariaraçlar, #ağırvasıta, #işmakinaları