Opel Insignia Grand Sport hakkında söylenecek aslında çok şey var diyebilirim. İlk olarak tasarımı ve hatlarıyla oldukça göz dolduran araç Opel’in en iddialı ve dikkat çekici modeli diyebilirim. 

 

Opel Insignia Grand Sport İç Mekan

Opel Insignia Grand Sport oldukça geniş bir arka koltuk ve 490 litrelik bagaj alanına sahip. Bagajın genişliği sizi şaşırtacak diyebilirim boydan çok fazla büyük olmaması bu genişlikte kapasiteyi daraltmış ama oldukça işlevsel bir alan ortaya çıkmış.

Sürücü mahallinde düğme sayısı azaltılmış direksiyon düğmeleri hariç bir çok işlevsel düğme dokunmatik ekrana bağlanmış örneğin klima açma kapama gibi bu duruma alıştığınızda çok daha işlevsel bir kumanda merkezi olduğunu farkediyorsunuz.

Ön konsolda kullanılan malzeme kalitesi yer yer beklentilerin altında kaldığını söylemem gerekir, esasında çok daha fazla kalite beklentisi verdiği için bu kanıya kapılmış olabiliriz.

icmekan

Opel Insignia Grand Sport Motor

Test aracımız 136 HP güç üreten 1.6 litrelik dizel motor 6 ileri otomatik şanzımanlıydı, bu motorda gözlemlediğimiz alt devirlerde hızlanma konusunda biraz ağır olan motor, yüksek devirlerde beklenilen performansı veriyor. Sport modu da bulunan araç oldukça rahat kullanım olanağı sağlıyor. Start stop özelliği gayet başarılı olan araçta özellik devreye girdiğinde sarsıntı yaşatmıyor.

 

 

 

IMG_1683-1

Opel Insignia Grand Sport Konfor & Yol Tutuş

Bozuk yollarda ve kasislerde dahi konforlu bir sürüş sağlayan süspansiyon sistemi araç ile uyumlu. Ses yalıtımı konusunda da gayet başarılı bir yalıtıma sahip diyebiliriz. Rüzgar, motor ve yol sesleri ciddi oranda izole edilebilmiş. Şimdi başka bir şey söyleyeceğim o da direksiyon, direksiyonun bu kadar konforlu olabileceğini pek düşünmemiştim ama bu araçtan inip başka araca bindiğinizde yine Insignia direksiyonun arıyorsunuz, gerçekten sizi hiç yormuyor ve hafif olamasına rağmen güvende veriyor. Test aracımız full paket olduğu için yol bilgisayarı, çarpışma freni, uyarı sistemleri, arka park kamerası vs. bir çok güvenlik için aslında gerekli olan yardımcıların tümü bulunuyor diyebiliriz.

 

#opelinsignia, #opeltest, #opelinsigniatesti, #opelinsigniagrandsport, #grandsport

 

 

IMG_2070-1