Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu 2 Ekim Pazar günü koşulacak…

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla düzenlenecek Maratonu, dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen tarihi Gelibolu Yarımadası’nda gerçekleşecek.

Maraton yarışı hem tarihi yarımadanın bilirliğini arttıracak hem de, sosyal sorumluluk projesine dönüşecek. Katılımcı sayısı kadar fidan dikilecek ve Barış Ormanı da oluşturulacak.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu Gelibolu Maratonu, ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla 2 Ekim Pazar günü gerçekleşecek. Geçen sene olduğu gibi yine Gelibolu Yarımadası’nın tarihi noktalarında koşulacak olan maraton sonrasında katılımcı sayısı kadar fidan dikilerek bir ‘Barış Ormanı’ da oluşturulacak. Katılımcılar maraton, yarı maraton, 10 km. koşusu ve halk koşusu olmak üzere 4 kategoride bu maratona dahil olabilecek.

Çanakkale’de son yılların en büyük yatırımlarından birini yaparak Volkswagen, Audi, SEAT, Skoda ve DOD Yetkili Bayiliklerini açan Avek Otomotiv yetkilileri, Çanakkale için yapılan her türlü etkinliği önemsediklerini ve imkanları dahilinde destek olacaklarını belirttiler.

Maraton güzergâhları

Maratonda profesyonel atletlerin katılacağı 42 kilometrelik parkur, Morto Koyu’ndaki start noktasından başlayacak. Saat 11.00’de başlayacak yarışta katılımcılar Alçıtepe Köyü’nden geri dönerek parkurda iki tur atacak ve yine Morto Koyu’ndaki finiş noktasına gelecek. Yarı maraton ise saat 11:15’de yine Morto Koyu’nda başlayacak. Maratondaki parkuru geçecek olan sporcular, bir tur atarak Morto Koyu’ndaki finişe gelecek.

AVEK_CANAKKALE

Avek Otomotiv satışını yaptığı araçları 29 Eylül – 1 Ekim’de Maraton Fuarında sergileyecek. Katılımcıların göğüs numaraları, zamanlama çipleri ve yarış tişörtlerini alabilecekleri Maraton Fuarı Çanakkale Merkez İskele Meydanı’nda düzenlenecek ayrıca fuarda Avek Otomotiv yetkilileri tüm otomobil severleri standlarına beklediklerini belirttiler.

#avek, #sponsor, #GeliboluMaratonu, #Turkcell, #koşu, #AvekOtomotiv