Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) “Türkiye’de Yılın Otomobili (TYO)” yarışmasında 7 finalistinden biri olan Audi A4’ün, 1,4 litrelik TFSI benzinli motor seçeneği, Audi’nin verimlilik felsefesinin son örneği olarak öne çıkıyor. A4, konfor ve güvenlik teknolojisiyle de farkını ortaya koyuyor.

 

Audi’nin tüm dünyada en çok satan modeli unvanını taşıyan A4’ün, bu yılbaşında satışa sunulan yeni nesli, ödüllü TFSI motor teknolojisi ve küçük hacimli motorlardan elde edilen en yüksek performansıyla öne çıkıyor. Audi A4 için tamamen yenilenen 1,4 TFSI motor seçeneği, 150 HP güç üretirken 250 Nm tork değerine sahip.

 

S-tronic şanzımanlı ve önden çekişli motor, otomobili 0’dan saatte 100km hıza 8,5 saniyede ulaştırıyor ve 100 kilometrede ortalama 5.2 litre yakıt tüketiyor. 1.4 TFSI motor seçenekli Audi A4 Stronic şanzıman seçeneği ile 43 bin 961 Euro’dan başlayan fiyatlarla alınabiliyor.

 

Ağırlıkta 120 kilograma varan azalma

Bir önceki versiyona göre, Audi A4’te boyutlar büyüse de ağırlığı, kullanılan motor seçeneğine bağlı olarak 120 kilograma varan önemli ölçülerde azaltıldı. Audi A4, çok sayıda sürücü asistan sistemleriyle sınıfında yeni standartları belirliyor. Audi aktif şerit asistanı sürücünün şeritte kalmasına yardımcı oluyor, Stop & Go adaptif hız kontrolü ve trafik sıkışıklığı asistanı yavaş akan trafikte sürüşü kolaylaştırıyor. Güvenliğe önemli katkılar yapan diğer inovasyonlar arasında, park asistanı, arka trafik asistanı (pre sense arka), çıkış uyarısı, çarpışma önleme asistanı ve Audi ön algılama (pre sense ön) sistemleri yer alıyor.

 

Önceki modellerden daha da kapsamlı olan standart ekipmanları arasında Xenon farlar, anahtarsız çalıştırma, Bluetooth arayüz ve 7 inç MMI renkli ekran bulunuyor.

 

A4, Otomobil Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili (TYO) yarışmasında da, jüri tarafından finale kalması kararı alınan 7 finalist model arasında yer alıyor.

 

#Audi, #A4, #A41.4, #TFSI