Pwr balata sponsorluğunda gerçekleşen Apex Masters Turkish Drift Series 2016 sezonu 3. Yarışı İzmit Körfez Yarış Pist’inde gerçekleşti.

Bol duman ve adrenalin dolu mücadeleler 1500 üzerinde biletli seyirci karşısında gerçekleşti. İzmir ve İstanbul yarışları sonrası pilotlar İzmit Körfez pistinde daha dar ve keskin virajlar ile çok yakın mücadeleler gerçekleştirdi. Yarışın ilk günü araç teknik kontrolleri yapıldıktan sonra seyircilere kapalı olarak sıralama turları yapıldı. Sıralamada Kıbrıs’dan katılım yapan TeamART Motorsport takımı pilotu İbrahim Yücebaş 90 puan ile birinci olurken Alias Racing Team’in pilotu Kemal Soylu 87 puan ile ikinci oldu. Üçüncü pilot ise Jdm Works D’Team’den Kemal Özhaseki oldu. Pazar günü tüm hazırlıklar yapıldı, İzmit Körfez pisti’nin karting bölümü süslendi. Gün içinde, bir Apex Masters klasiği olan pilotlarla tanışma ve padok ziyaretleri yapıldı. Bol dumanlı geçen yarışları seyirciler sonuna kadar takip etti. Monster Energy ve Macera ofisi desteği ile gerçekleşen yarışda, seyircilerin en çok dikkatini çeken pilot ise Apex Masters yarış serisinin ilk bayan ismi Kıbrıs’tan katılan Ülkü Erçoban oldu kullanmış olduğu araçta yaşadığı talihsizlikler olmasına rağmen en iyi 16’a girmeyi başardı. Büyük mücadeler ile finale giden ikinci yarışın birincisi olan Oktay Kabaktaş, yarı final de Timur Pomak ile karşılaştı ilk turlarında avantajlı olan Oktay Kabaktaş ikinci turda, lastikleri pist dışına çıkması sebebiyle Timur Pomak ismini finale yazdırdı. Final yarışında karşı karşıya gelen MTG Motorsport’dan Timur Pomak ve 2016 sezonu ilk defa yarışımıza katılan TeamART Motorsport ekibinin pilotu İbrahim Yücebaş ikili çıkışlarında beraberlik yüzünden iki defa tekrarlanan yarışın lideri İbrahim Yücebaş oldu ve podyumda birincilik kupasını kaldırdı.

Gün sonundaki çekiliş ile şanslı seyirciler sağ koltukta drift deneyimi yaşadı. Apex Masters bundan sonrada yarış sonlarında Drift Taksi hediye etmeye devam edeceğiz.

DSC_0669

Sıralama Günü ilk 3

1. İbrahim Yücebaş – Learn2Drift

2. Kemal Soylu – Alias Racing Team

3. Kemal Özhaseki – Jdm Works D’Team

Yarış Sonuçları

1. İbrahim Yücebaş – Learn2Drift Team

2. Timur Pomak – MTG Motorsport

3. Oktay Kabaktaş – Team Art Dream Drift Team

Pilotlar genel klasmanı

1. Timur Pomak –45 Puan

2. Kemal Özhaseki – 42 Puan

3. Oktay Kabaktaş – 42 Puan

Takımlar genel klasmanı

1. Jdm Works D’Team – 37 Puan

2. Team Art Dream Drift Team – 29 Puan

3. MTG Motorsport – 24 Puan

#ApexMasters, #Türkiye, #DriftŞampiyonası, #ÜçüncüYarış, #Pwrbalata, #İzmitKörfezYarışPisti