Toplamda 16.169 adet sıfır araç satışı ve 1.321 adet ikinci el araç satışı gerçekleştiren Avek, bu satış adetleriyle Türkiye’ deki bir çok distribütörden daha fazla araç satarak markaları kıskandırdı.

Türk Otomotiv Sektörünün önde gelen markalarından Avek Otomotiv, her geçen yıl başarılarına bir yenisini ekleyerek çıtayı yükseğe taşıyor.

2016 yılında Türkiye’de daha önce kırılmamış bir rekora imza atarak yılda 3.000 adet satışın üzerine çıkan ilk ve tek Audi yetkili satıcısı olan Avek, geçtiğimiz yılı 3.226 adet Audi satışı ile tamamladı.

AVEK_02

Avek Otomotiv’in başarıları sadece Audi ile sınırlı değil: 1.765 adetle 2016 yılını Türkiye’de en çok Volkswagen Ticari araç satan bayi olarak kapatan Avek, ayrıca 6.927 adet Volkswagen Binek araç, 1.494 adet Seat, 2.757 adet Skoda olmak üzere toplamda 16.169 adet sıfır araç satışı ve 1.321 adet ikinci el araç satışı gerçekleştirdi. Avek, bu satış adetleriyle Türkiye’ deki bir çok distribütörden daha fazla araç satarak markaları kıskandırdı.

Avek Otomotiv Genel Müdürü Engin Yazıcı, “Bu başarıları, tercihleri ile bizleri rekorlara taşıyan değerli müşterilerimize ve özveriyle çalışan 500’ü aşan eğitimli personelimize borçluyuz.” diyerek, 2017 yılında da müşteri odaklı yönetim anlayışı ve kaliteli hizmetten ödün vermeden başarılarını daha da geliştireceklerini belirtti.

AVEK_CANAKKALE

Avek Otomotiv, 2016 yılının ikinci yarısında Çanakkale’de faaliyete geçirdiği Volkswagen, Audi, Seat, Skoda ve DOD markaları ile kısa sürede gerçekleştirdiği 1.189 adet yeni, 130 adet ikinci el araç satışı ile başarılarını İstanbul sınırları dışında da  sürdürdü.

2016 yılında toplam ciroda % 42’lik artış sağladıklarını söyleyen Engin Yazıcı, temsilcisi oldukları markalarla son derece uyumlu çalıştıklarını, 2017 yılında mevcut faaliyet alanlarını yeni yatırımlarla geliştireceklerini, sadece satış adetlerini değil, çalışan ve müşteri memnuniyetini de yukarılara taşımayı hedeflediklerini belirti.

#sıfıraraçsatışı, #ikincielaraçsatışı, #Avek, #distribütör, #rekor, #EnginYazıcı, #Volkswagen, #Audi, #Seat, #Skoda, #DOD