18 yaşındaki genç milli sporcu Berkay Besler, bu sezon takip edeceği Renault Clio Cup Italya serisindeki ilk yarışı için, 10-11 Haziran tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nde yer alan Brno pistindeydi.

1497392387_BerkayBesler_RenaultClioCup_Italy_2

DYO, Coşkunöz Holding ve CMS Jant sponsorluğunda yarışan Besler, kartingden sonra ilk pist deneyiminde Essercose tarafından hazırlanan Renault Clio Cup otomobili ile 4 ülkeden 20 tercübeli pilotla karşı mücadele etti. Hafta sonu koşulan 3 yarışta Rookie sınıfında iki dördüncülük ve bir de üçüncülük elde eden genç sporcu, özellikle 16. sıradan başlayarak 7. sırada damalı bayrağın altından geçtiği son yarıştaki hızlı tur zamanları ile dikkat çekti.

1497392402_BerkayBesler_RenaultClioCup_Italy_1

Gelecek yarışlarda podyuma çok yakın olduğunun sinyallerini veren Berkay yarış sonrasında “İlk otomobil tecrübem olan Bruno’daki hafta sonu, benim açımdan son derece iyi ve verimli geçti. Kartingden sonra böyle büyük ve geniş bir pistte yarışmak tabi ki benim açımdan biraz alışılmadık bir durumdu. Ancak bu adaptasyon süreci kısa sürdü ve en iyi performansi gösterdiğime inanıyorum. İlk yarışta elektrik arizası, ikinci yarışta bir rakibimiz ile yaşadığımız temaslar klasmanda gerilememize neden olsa da, sıralama turları ve son yarışta gösterdigimiz performansa bakılırsa gerçekten çok önemli bir tecrübeler kazandım. 25 Hazitan’ da Monza’da ikinci yarışımz var ve yaptığımız test sonuçlarına bakarsam, gelecekteki yarışta podyumda yer alabileceğimi düşünüyorum.” açıklamasını yaptı.

Renault Clio Cup Italya’nın bundan sonraki yarışları, 25 Haziran Monza Pisti, 16 Temmuz Misano Pisti, 10 Eylül Vallelunga Pisti ve 01 Ekim İmola Pisti’nde gerçekleştirilecek.

#BerkayBesler, #RenaultClioCupItalya, #ÇekCumhuriyeti, #Brnopisti, #GençSporcu