Bridgestone’un iştiraki, otomobillerde titreşimi azaltan kauçuk parça üretimi için Endonezya’da yeni fabrika açtı

Dünya devi lastik ve kauçuk üreticisi Bridgestone, Endonezya’daki iştiraki PT Bridgestone Astra Indonesia’nın (BSAI) yeni bir fabrika açtığını duyurdu. BSAI, 13,2 milyon dolar yatırımla açılan yeni fabrikasında otomobillerde titreşimi azaltan, bu şekilde yolculukların daha konforlu ve emniyetli olmasını sağlayan kauçuk parça üretecek. Bu yeni tesis ile birlikte dünyada bu alanda faaliyet gösteren fabrika sayısı sekize ulaşan Bridgestone, uluslararası liderliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

Dünya lastik devi Bridgestone, otomobil parçaları alanında da yenilikçi girişimlere imza atmaya devam ediyor. Sektörün her alanında üstün bir değer sunarak global bir lider olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Bridgestone, kauçuk parça üretiminde 8. fabrikasını Endonezya’da açtı.

Bridgestone’un 2015 yılında kurduğu iştiraki PT Bridgestone Astra Indonesia’ya (BSAI) ait fabrika, Endonezya’nın Purwakarta, Jawa Barat bölgesinde üretime geçiyor. BSAI, yeni tesisinde otomobillerde titreşimi azaltan kauçuk parçalar üretiyor. Yenilikçi bir teknolojiye sahip bu ürünler otomobillerin motor ve süspansiyonunda kullanılıyor ve hem gürültü hem titreşimi azaltarak sürüş konforunu ve emniyetini artırıyor. Şu anda Endonezya’daki otomobil üreticilerine hizmet veren BSAI, yakın zamanda güneydoğu Asya ülkelerine açılmayı planlıyor.

Kauçuk parça üretimi için 6 ülkede 8 fabrika

BSAI’nın yeni açılan fabrikasıyla birlikte Bridgestone’un bu alandaki fabrika sayısı 8’e ulaştı. Toplam 6 ülkede otomobiller için titreşimi azaltan kauçuk parça üreten Bridgestone yeni tesisiyle birlikte rekabet gücünün yanı sıra üretimini ve ürün kalitesini artıracak. Aynı zamanda şirketin sektöre yeni teknolojiler kazandırmasına da olanak sağlayacak.

#PTBridgestoneAstraIndonesia, #BSAI, #Endonezya, #yenifabrika,  #BSAI, #titreşimiazaltanlastik, #lastik