Islak ve Kuru Zeminde Mükemmel Yol Tutuş Performansı 

Yüksek performanslı otomobiller ve crossover araçlar için Dunlop’un geliştirdiği yeni üst segment lastik MAXX050+ Türkiye pazarına sunuldu. Türkiye temsilciliğini Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) yaptığı Dunlop markasının yeni ürünü MAXX050+ ıslak ve kuru zeminde en iyi tutunma ve fren mesafesini vermek için tasarlanan özel sırt deseniyle otomobil severlerin beğenisine çıktı.Yüksek direksiyon hakimiyeti ve hem ıslak hem de kuru zeminde üstün yol tutuşu özelliklerini bir araya getiren Dunlop MAXX050+ yeni jenerasyon yüksek performanslı araçların ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılamak için tasarlandı. Islak ve kuru zeminde üstün performans gösteren son teknoloji ürünü Dunlop MAXX050+ her iki zemin koşulunda da yolu tam kavrayarak dengeli bir sürüş deneyimi sağlarken, sürüş kalitesi ve konforunu en üst düzeye çıkarıyor.

Yüksek performanslı otomobiller ve şehirli crossover araçlar için üretilen Dunlop’un amiral gemisi MAXX050+ ileri teknoloji lastik bileşeni ile güvenlikten taviz vermiyor.

Yüksek Teknoloji Yüksek Performansı Getiriyor

Dunlop MAXX050+, hem ileri seviye bir direksiyon hakimiyetini hem de kusursuz bir ıslak zemin performansını aynı anda sunabilmek için son teknoloji birçok özelliği bünyesinde topluyor. Lastik tabanının iç kesiti, yağmurlu yol koşullarında yüksek su tahliyesi ve kısa fren mesafesi için farklı tasarlanırken, dış kesitinde ise kuru zeminlerde maksimum kontrol ve direksiyon hakimiyeti için asimetrik desenler tercih edildi. Ayrıca gelişmiş yapısı sayesinde lastiklerin dış yüzeyinde gerçekleşebilen deformasyonu da en aza indiren MAXX050+, dayanıklılığı ve uzun kullanım ömrü ile de rakiplerinden ayrılıyor. Geniş bir ebat aralığında üretilerek satışa sunulan MAXX050+, her türlü hava koşulunda yüksek hızlarda iyi bir yol tutuşunun yanında mükemmel bir viraj performansı da sağlıyor. Böylece bir yüksek performans lastiği olarak MAXX050+, mukavemeti ve gücü birleştirerek yüksek hızlarda bile güvenlikten ve konfordan ödün vermiyor.

Su Birikintilerinde Yüksek Hızlarda Bile Maksimum Güvenlik

“MAXX050+ asimetrik sırt tasarımıyla artırılmış yol tutuşu ve suda kızaklama direnci sağlayan etkin bir su tahliye sistemiyle de yüksek hızlarda maksimum güvenliği otomobil tutkunlarına sunuyor. Geniş çevresel olukları ile ıslak zemin koşullarında yüksek kapasitede su tahliyesi sağlayan lastik, su birikintileri ve hacimli akıntılarda direksiyon hakimiyetini tehlikeye sokan suda kızaklamaya karşı da benzersiz bir direnç oluşturuyor. Güçlendirilmiş bloklarıyla virajlarda otomobili dengede tutarak yol tutuşuna büyük katkı sağlayan Dunlop MAXX050+, tüm yetkili bayilerde yüksek hızda bile güvenlikten taviz vermek istemeyen sürücüleri bekliyor.

#Dunlop, #MAXX050+, #YolTutuş, #ÜstSegment, #Lastik