Faraday Future FF91 CES 2017’de sahnelenirken sahip olduğu beygir gücü ile hızlanma rekoru kırdı.

FF91 sahip olduğu 1050 beygirlik gücü günümüz en hızlı otomobilleri ile kısa mesafede sıfırdan yüz kilometreye hızlanma süresi kapsamında karşılaştırıldı. Sahneye çıkan Bentley, Ferrari ve Tesla modelleri en iyi hızlanmaya sahip otomobillerden kabul ediliyor iken Faraday Future FF91 0-100 km’yi 2,39 saniyede kattetti. En hızlı otomobillerle dahi karşılaştırılan FF91 Tesla’nın rekorunu 2,39 saniye ile kırarak dünyanın en hızlı elektrikli otomobili olma ünvanını kazandı.

park

Faraday Future geliştirdiği FF91 otonom otomobilde sürücüsüz park etme özelliğini de tanıttı. Aracın sürücü tanıma özelliği kadar park alanındaki araçları sensörleriyle algılayarak park edebildiği kanıtlandı. Akıllı telefondaki uygulamayla devreye giren sistem park alanını dolaşıp uygun bir alanda yavaş manevralar ile otomobilinizi park edip tüm aydınlatma ve elektrik sistemlerini kapatıp kilitliyor.

park2

FF91 Elektrikli otomobilde;  30’dan fazla sensör, 10 Ön ve Arka Kamera, 13 Radar, 12 Ultrasonic sensör ve 3D Lidar sensör mevcut.

Faraday Future 2018’de piyasaya sürülecek olan FF91 elektrikli otomobiline 5.000$ depozito ile ön sipariş verebilme imkanı sunuyor.

#FaradayFuture, #FF91, #ElektrikliOtomobil, #Hızlanma, #Rekor, #Yarış, #Tanıtım