Otomobil severleri hayallerindeki otomobillere kavuşturan ikinciyeni.com, 2016’da 15 bin 222 araç satışı ile yüzde 25 büyüme gerçekleştirdi ve 800 milyonluk ciroya ulaştı. %85’i bireysel, %15’i kurumsal olmak üzere 125 bin üyesi bulunan sitede online açık artırma sistemi ile ikinci el otomobillerin internet üzerinden, hızlı ve güvenli bir şekilde satılması sağlanarak hafta içi her gün yenilenen açık artırmaların heyecanı yaşanıyor.

Çelik Motor bünyesinde faaliyetlerini sürdüren, ikinci el piyasasında müşterilerin güvenilir ve kaliteli hizmet ihtiyacını karşılayan ikinciyeni.com, 2016’yı 15 bin 222 araç satışı yaparak yüzde 25 büyüme ile kapattı. %85 bireysel %15 kurumsal olmak üzere 125 bin üyesi bulunan sitede açık artırmadaki araçlara yaklaşık 3 milyon teklif verilirken en çok teklif verilen araç Passat, en çok satılan araç Fiat Lİnea oldu.

Kurumsal müşterilerin yanı sıra bireysel müşterilere de açık artırma yoluyla ikinci el otomobil satışı yapan Türkiye’deki ilk internet sitesi olan ikinciyeni.com’un İzmir ve Ankara’da da şubeleri bulunuyor. Hafta içi her gün ortalama 80 otomobilin satışa sunulduğu site yeni şubelerle satış ve teslim ağını artırmayı planlıyor.

Fark sağlayan avantajlar

Otomobil sahibi olmak isteyenlere pek çok avantaj sunan ikinciyeni.com’da profesyonel ekspertiz hizmeti, alanındaki geniş tecrübeleri ve uzmanlığı ile bağımsız kuruluş TÜV SÜD ile yürütülüyor. Otomobillerin açık artırmaya çıkmadan önce tüm güvenlik ekipmanları, tüm alt aksamı, boya, kaporta, lastikler, donanım ekipmanları kontrolden geçiriliyor ve fren testi yapılıyor. Otomobilin mevcut durumu şeffaf bir şekilde raporlanıyor. Müşteriler, ilgilerini çeken otomobillerin, ekspertiz raporları ve ayrıntılı bilgileri ile birlikte farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını da görebiliyor.

İade garantisi

Otomobillerin piyasa değerinin yaklaşık yüzde 25 altında belirli bir başlangıç fiyatıyla satışa sunulduğu ikinciyeni.com’da müşteriler üyelik işlemlerini, ücretsiz ve kolay bir şekilde yapabiliyor. ikinciyeni.com’da açık artırmayı kazanan otomobil severler, 1 gün sonra otomobillerini teslim alabiliyor. Müşteri memnuniyetine büyük önem veren ikinciyeni.com satın alınan aracın durumunun, yayınlanan ekspertiz raporundan farklı olduğu tespit edildiğinde, 7 gün içinde iade teminatı veriyor.

Otomobil sektörünün dijital dönüşümünün en başarılı örneklerinden biri olan ikinciyeni.com, yeni nesil hizmetleriyle önümüzdeki dönemlerde daha çok otomobil severi hayallerindeki otomobillerle buluşturmayı hedefliyor.

#İkinciyeni, #Büyüme, #OtomobilSektörü, #OtomobilPiyasası, #AraçSatışı, #Ciro, #ÇelikMotor