FIA WRC’nin en önemli yarışlarından Finlandiya Ralli’si süratli etaplarıyla büyük bir gösteriye daha ev sahipliği yaptı. Sürpriz sonuçların yaşandığı Finlandiya’da Michelin, yüksek hızlı parkurlarda pilotların taleplerini karşılamak için Michelin LTX Force S4 lastikleri ile büyük avantaj sağladı.

Hava sıcaklığının 20 derece ile seyrettiği etaplarda pilotlar Michelin LTX Force’un yumuşak bileşimli versiyonu olan Michelin LTX Force S4’ü kullandı. Michelin lastikleri Finlandiya Rallisi’nin toprak etaplarında, uzun zıplamalar sonrası yere inişte pilotlara zaman kaybetmeden yere tutunma ve güçlü frenleme fırsatı sundu.

MOTORSPORT : WRC FINLAND - WRC - 31/07/2016

Toplamı 333.90 km olan ve 24 etaptan oluşan yarışta, etapların yüzde 43’ü yeni parkurlarda gerçekleşti. Pilotlar ve seyirciler için sürprizlere sahne olan yarışa binlerce seyirci yoğun ilgi gösterdi.

MOTORSPORT : WRC FINLAND - WRC - 31/07/2016

2016 WRC Finlandiya’da zafer Citroën DS3 WRC takımı ile Kris Meeke ve Paul Nagle ikilisinin oldu. Volkswagen Polo R WRC takımı Finli Jari-Matti Latvala / Miikka Anttila ikinci olurken; Citroën DS3 WRC Craig Breen and England’s Scott Martin ikilisi üçüncülüğün sahibi oldu. Michelin lastikleri şampiyonada zafere bir kez daha destek olarak farkını gösterdi.

FIA WRC’nin bir sonraki yarışı 18-21 Ağustos tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek.

MOTORSPORT : WRC FINLAND - WRC - 31/07/2016

#MICHELIN, #LTXForce, #WRC, #Finlandiya, #FIA