Kış

Hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğünde kış lastiği kullanılmasını öneren Michelin, kış mevsiminin zorlu yol koşulları için geliştirdiği lastiklerle sürücülere çözümler sunmaya devam ediyor.

Lastik devi Michelin, sektörde yüz yılı aşkın deneyimiyle sürücülerin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik teknolojileriyle kış mevsiminde güvenlik, uzun kilometre ömrü ve yüksek performans sunmaya devam ediyor. Hava 7 derecenin altına düştüğünde kış lastiği kullanılmasını öneren Michelin, zorlu yol koşullarında daha fazla yol tutuşu ve kısa fren mesafesi sağlayan kış lastiklerini sürücülerle buluşturuyor. Michelin’in kış mevsimine uygun olarak ile geliştirdiği kış lastiği MICHELIN Alpin 5 ve devrim niteliğindeki ‘3PMFS kış sertifikalı ilk yaz lastiği’ MICHELIN CrossClimate, sürücülerin hayatını kolaylaştıracak.

Michelin, hava 7 derecenin altına düştüğünde kış lastiği kullanılmasını öneriyor. Kış lastiğinin hamuru hava 7 derecenin altına da düşse elastik özelliğini korur ve yol tutuş kabiliyetini artırır. 7 derecenin altında bile esnekliğini kaybetmeyen lastikleri, yol tutuşu, çekiş kuvveti ve fren mesafesinde avantaj sağlayarak yol ve yolcu güvenliğini artırır.

ALPIN 5

MICHELIN Alpin 5 ile maksimum güvenlik

Yeni sırt deseni ve bileşen yapısı ile MICHELIN Alpin 5, 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda sürücülerin karşılaşacakları bütün yol koşullarında maksimum performans ve güvenlik sunuyor. Özel lastik sırt deseni ve bileşen yapısı ile fark sağlayan MICHELIN Alpin 5, rakipleri ile karşılaştırıldığında yüzde 12 daha fazla desene ve yüzde 16 daha fazla oluğa sahip. Kış lastiği MICHELIN Alpin 5, yüzde 17 daha fazla kavrama oranıyla da dikkat çekiyor.

Peki kış lastiği yönetmeliğinden haberiniz var mı? 

Düşük sıcaklıkların ve kış yağmurunun sizi hapsetmesine izin vermeyin! Türkiye’de şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği yönetmeliğine göre kış lastiği takması zorunludur. Yasal olarak kış lastiklerinin zorunlu kılınmadığı durumlarda da yine de ani ve beklenmedik düşük sıcaklıklar, kış yağmuru, kar ve buz olasılığı için aracınızı hazır tutmalısınız. Kış aylarında, yaz lastikleri ile araç kullanmak yol ve yolcu güvenliğini tehdit ettiği için, kış lastiği veya tüm hava koşullarına uygun lastiklerin takılması en iyi seçenektir.

Kış lastikleri yanakta M+S işareti taşımalıdır. Üç dağ zirvesi ve kar tanesi sembolü (3PMSF) ise M+S işaretine ek olarak lastiklerin ağır kar koşullarına uygun olduğunu gösteren ek bir işarettir.

MICHELIN CROSSCLIMATE

MICHELIN CrossClimate

3PMSF kış sertifikalı ilk yaz lastiği’ MICHELIN CrossClimate, kış şartlarında güvenle seyahat edilmesini sağlıyor. Hem yaz hem de kış lastiklerinin üstün yanlarını tek bir lastikte birleştirerek sürücülere alışılmışın dışında bir deneyim sunan MICHELIN CrossClimate, teknolojisi ile sürücülere hem dört mevsim güvenlik hem de hareket kabiliyeti sunuyor.

CrossClimate’ın oldukça esnek kauçuk yapısı; kuru, ıslak, karlı zemin üzerinde lastiğin en ufak pürüze bile tutunmasını sağlayarak yol tutuş kabiliyetini artırıyor. Özel hamur karışımı, ısı oluşumunu azaltarak lastiğin enerji verimliliğini optimize ederken; lastik karışımına eklenen yeni nesil silika sayesinde yakıt verimliliğini de artırıyor.

CrossClimate+ ile rakiplerine göre daha uzun ömür

MICHELIN CrossClimate, Şubat 2017’den itibaren yeni serisi CrossClimate+ ile de yollarda olacak. MICHELIN CrossClimate+ lastiği kuru zeminde premium yaz lastiği konumunu korumaya devam ederken karlı zeminde ilk kilometreden son kilometreye kadar üstün çekiş performansı göstererek ürünlerin uzun ömürlülüğüne katkı sağlıyor. MICHELIN CrossClimate+, 14-18” jantlar için 2017 yılının ilk yarısında satışta olacak.

Michelin’den özel kampanya

Michelin, yeni kampanyası ile müşterilerine lastik servis ve araç bakım hizmet fırsatı sunuyor. 15 Ekim – 15 Aralık 2016 tarihleri arasında yetkili Michelin perakende bayilerinden veya Michelin Sanal Market’ten Michelin yaz ve/veya kış, 4×4,binek veya hafif ticari araç lastiği satın alan müşterilerine 120 TL’ye varan lastik servis ve araç bakım hizmeti sağlıyor. Kampanya kapsamında lastik ebadı 16” ve altı araçlar için 60 TL+KDV tutarında, 17” ve üstü araçlar için ise 120 TL+KDV tutarında servis hizmeti verilecek. Müşteriler, bu işlemlerden sonra anında yağ ve filtre değişimi, fren sistemi kontrolü, bakımı, silecek değişimi, akü değişimi, ön takım onarımı ve klima gazı dolumu gibi araç bakım ve rot, balans, nitrojen basma gibi tüm lastik servis hizmetlerinden yararlanma şansı yakalayacak.

#Michelin, #Kış, #KışKoşulları, #Kampanya, #CrossClimate, #Alpin5