Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), Otomotiv Satış Sonrası Sektörünün ülkemizde gelişmesine ve büyümesine katkı sağlamak amacıyla 1995 yılında kurulmuştur.

Bu alanda uluslararası arenada faaliyet gösteren ve sektörde serbest ve adil bir piyasa rekabetinin korunması için Avrupa Birliği platformunda çalışmalar yapan FIGIEFA’nın üyesidir.

Otomotiv Satış Sonrası kanalındaki önde gelen ulusal ve uluslararası tedarikçiler, uluslararası ticari gruplar ve toptancı 104 firmanın oluşturduğu OSS Derneği, dağıtım kanalının gelişmesi, daha profesyonel bir yapıya gelmesi ve Avrupa standartlarına erişmesi için faaliyetlerde bulunmaktadır.

Aracın oluşmasını sağlayan parçaların çoğu otomotiv yan sanayi tedarikçileri tarafından üretilmektedir. Bu şirketler aracın montajında kullanılmak üzere ürün temin ettikleri gibi aynı ürünleri Otomotiv Satış Sonrası Sektörüne de sunarlar. Satış sonrasında herhangi bir bakım, onarım veya kaza sonucu ortaya çıkacak yedek parça ihtiyacı iki ana farklı kanal vasıtasıyla temin edilmektedir:

1)  Araç üreticilerinin yönettiği OES kanalı.

2)  Birçok ürünün üretimi yapıp araç üreticisine tedarik eden ve nihai tüketicisi bağımsız servis ve/veya tamirci olan Otomotiv Satış Sonrası Sektörü.

Otomotiv Satış Sonrası Sektöründe önde gelen ulusal ve uluslararası tedarikçiler, uluslararası ticari gruplar ve toptancı şirketlerin oluşturduğu OSS Derneği bu dağıtım kanalının gelişmesi, daha profesyonel bir yapıya gelmesi ve Avrupa standartlarına erişmesi için faaliyetlerde bulunmaktadır.

“Derneğimiz Geldiği Nokta Gurur Verici”

OSS Derneği Başkanı Mesut URGANCILAR “OSS Derneği gerçekleştirdiği projelerle gurur kaynağı oldu. Dernek olarak son beş yılda sadece örgütlenmedik; örgütlenmenin ötesine geçerek bilgi kullanımı, telematik, eşdeğer parça kullanımı, sigorta konularında farkındalık sağlamak için çalışmalarda bulunduk. Eğitimler başlattık. Sektör analizimizin bağımsız kuruluşlarca yapılması yönünde devamı gelecek ilk adımı attık. En önemlisi sektörde birbirleri ile kıyasıya rekabet eden sektörün önde gelen ulusal ve uluslararası tedarikçileri, uluslararası ticari grupları ve toptancı, dağıtıcı şirketleri derneğimiz çatısı altında bu çalışmaları birlikte ve başarı ile gerçekleştirdi” sözleri ile derneğin gelişimine vurgu yaptı.

OSS Yenilenen İsim ve Logosunu İlk Kez Automechanica Istanbul’da Tanıtacak

Otomotiv Satış Sonrası Sektöründe kaliteli ve güvenilir hizmetin yaygınlaşması için çalışmalar yapan Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği (OSS), geniş bir katılımla 6 – 9 Nisan 2017 tarihleri arasında Automechanika Istanbul’da yerini alacak. İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan uluslararası otomotiv endüstrisi fuarına 48 üyesi ile katılacak olan OSS Derneği, yaklaşık 4600 metrekare ile tüm fuar alanının %14’üne sahip konumda olacak.

Fuarın ana destekçilerinden olan OSS, yeni isim ve logosunu Automechanica Istanbul 2017’de Automechanika Academy kapsamında düzenleyeceği OSS konferansında tanıtacak.

OSS Derneği tarafından 6 Nisan Perşembe günü düzenlenecek olan konferansta yerli ve yabancı konuşmacılar yer alacak. Etkinlik, OSS üyelerinin yanı sıra fuar ziyaretçilerine de açık olacak. Sektörün önemli gelişmelerinin değerlendirileceği ve bilgilerin aktarılacağı konferans, saat 17:00’da TÜYAP Fuar alanındaki Karadeniz Salonu’nda gerçekleştirilecek.

OSS Derneği fuar boyunca 9. Salondaki 03 numaralı stantta faaliyetleri ve hizmetleri ile ilgili bilgi vermek için sektör profesyoneli ziyaretçileri bekliyor olacak.

#OSSDerneği, #YenilenenYüz, #Automechanika, #İstanbul, #OtomobilFuarı