Türkiye Ralli takımlar şampiyonu Castrol Ford Team Türkiye, 2017 Avrupa Ralli Şampiyonası programının ikinci ayağı için 4 – 6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Kanarya Adaları Rallisine katılıyor. Şampiyon ekip, İspanya’ya bağlı Kanarya takım adalarında yapılacak sezonun ilk asfalt rallisi olacak bu zorlu yarışta dünyanın dört bir yanından katılan 125 ekiple kıyasıya mücadele edecek.

1493795704_G__rsel_1

 

2011 yılından bu yana Türkiye’nin şampiyon ralli takımı olan Castrol Ford Team Türkiye, 2017 sezonunda hedef olarak Avrupa Ralli Şampiyonası’nı seçmiş ve şampiyonanın ilk ayağı Portekiz Azor Adaları Rallisi’ni takımlar sıralamasında 5. sırada tamamlamayı başarmıştı. Sezonun ikinci yarışı, Atlantik Okyanusunda yer alan ve İspanya’ya bağlı bir adalar grubu olan Kanarya Adaları’nda, toplam 208 km uzunluğundaki asfalt parkurda gerçekleşecek.

14 BOSTANCI Murat VATANSEVER Onur Ford Fiesta R5 Ambiance Portrait 39 BANAZ Bugra ERDENER Burak Ford Fiesta R2 Ambiance Portrait during the 2017 European Rally Championship ERC Azores rally, from March 30 to April 1, at Ponta Delgada Portugal - Photo Gregory Lenormand / DPPI

Avrupa Ralli Şampiyonası 2017 takvimindeki ilk asfalt yarış olan ve bu yıl 41. kez koşulacak Kanarya Adaları Rallisi, tarihi boyunca Carlos Sainz, Didier Auriol ve Piero Liatti gibi birçok ‘Dünya Şampiyonu’ ralli sürücüsüne ev sahipliği yaptı. Castrol Ford Team Türkiye, takımın milli sporcuları ile yarışa bu yıl iki araçla katılacak: Ford Fiesta R5 aracı ile Murat Bostancı & Onur Vatansever ve Ford Fiesta R2T araçları ile Buğra Banaz & Burak Erdener ikilisi.

1493795704_Onur_Vatansever_ve_Murat_Bostanc__

Murat Bostancı: “Kanarya’da hızlı ama temkinli olacağız”

Castrol Ford Team Türkiye takımının Türkiye şampiyonu pilotu Murat Bostancı Kanarya Rallisi öncesi yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Bizim için tamamen yeni bir yarış olan Azor Rallisi’nden sonra Avrupa Ralli Şampiyonası’na Kanarya Adaları Rallisi ile devam ediyoruz. Geçen sene bu yarışı Fiesta R2T ile yapmış ve bitirmiş olmanın bana avantaj sağlayacağını düşünüyorum ama yine de bu iki yarış kendine özgü koşulları ile yerel sürülerin güçlü olduğu parkurlar. Amacım; hızlı ama temkinli bir tempo ile yarışmak ve bu yarışı ilk 10 içinde bitirip, bu sezon asıl iddialı olacağımız yarışlar olan Yunanistan ve Kıbrıs rallilerinde en yüksek tempoya çıkmak.”

Buğra Banaz: “Benim için her şey bir rüya gibi!”

Türkiye gençler şampiyonu ve takımın Eskişehirli genç sürücüsü Buğra Banaz ise yarışın kendisi için anlamını şu sözlerle ifade etti:

“Avrupa’da yarışmak bana dünya çapında rekabetin ne seviyede olduğunu öğretiyor. Büyük dersler alıyor ve Ford Fiesta R2T aracımızla her geçen gün hızımızı arttırıyoruz. Benim için her şey şu an bir rüya gibi!..”

#CastrolFordTeamTürkiye, #Ford, #AvrupaRalliŞampiyonası, #KanaryaAdalarıRallisi, #Ralli