Volvo Cars Haritalar, Navigasyon ve Trafik için TomTom’u Global İş Ortağı seçti.

TomTom (TOM2), yeni bilgi-eğlence platformu için yer ve navigasyon içerik ve hizmetlerin sağlayıcısı olarak Volvo Cars tarafından seçildiğini duyurdu.

2019 itibariyle, dünya* genelinde Volvo Cars müşterileri, tüm yollar genelinde EBM ve CMA platformlarında, hem ankastre hem de bulut bazlı, bileşenlerinin tümüyle TomTom paketi tarafından desteklendiği olağanüstü bir navigasyon deneyimi yaşaması mümkün olacak.

Bu anlaşma, TomTom ve inovasyonda uzun bir geçmişe sahip olan premium bir otomobil üreticisi olan Volvo Cars’ın arasındaki ilk işbilriğini müjdeliyor. Volvo Cars için TomTom çözümünün temel özellikleri ve hizmetler arasında otomotiv sınıfı dijital NDS Haritaları, artan gerçek zamanlı harita güncellemelerinin teslimi, dünya standartlarında TomTom navigasyon yazılımı NavKit, TomTom trafik ve seyahatle ilgili hizmetler** bulunuyor.

TomTom Otomotive Genel Müdürü Antoine Saucier konuyla ilgili şunları açıkladı: “TomTom ve dünyanın en saygın otomobil markalarından biri olan Volvo Cars arasındaki bu işbirliğini duyurmaktan son derece mutluyuz. Volvo Cars’ın TomTom ürünlerine olan güveni sayesinde, Volvo Cars’ın hızla değişen pazar ihtiyaçlarını karşılayan geleceğe dönük sistemlerini sunarak otomotiv endüstrisinde eşsiz bir konuma sahip olduk.’’

*Bölgeler Avrupa, Kuzey Amerika, Çin, Japonya, Kore, Latin Amerika ve Afrika’yı kapsıyor.

**Hizmetler:

  • TomTom navigasyon yazılımı NavKit, modüler bağlantılı navigasyon motoru
  • Artan harita güncellemelerine izin veren, otomotiv dereceli modüler dijital Navigasyon Veri Standardlı (NDS) Haritalar
  • TomTom Trafik ve seyahat ile ilgili hizmetler
  • Çevrimiçi Arama, güncel ve tam adreslere ve Önemli Yerler’e (POI) 135 ülkede uzaktan erişim sağlar.
  • Cihazlar arası NavCloud senkronizasyonu ve paylaşım servisi

#Tomtom, #Volvo, #Navigasyon, #Harita, #Yer, #Ulaşım, #Eğlence