BOSSEK tarafından bu yıl 41.kez düzenlenecek olan Yeşil Bursa Rallisi, 23-24 Temmuz tarihlerinde 55 otomobil ve 110 sporcu katılımı ile gerçekleştiriliyor. Yarışı izlemek isteyenler için Pazar günü ücretsiz servisler ve yiyecek içecek ikramları ile yoğun bir seyirci katılımı bekleniyor… 

2016 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4.yarışı olan 41.Yeşil Bursa Rallisi, Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) tarafından 23-24 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenleniyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği organizasyon, Crowne Plaza Bursa, Hankook Toktaş Otomotiv, Eker Meydan, Durmazlar, Yazıcı Air, Bursa Teleferik, Uludağ İçecek, Ergünler İnşaat, Özel Ceylan International Hospital, Red Bull, Ströer Kentvizyon sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

SEYİRCİ ETABI KÜLTÜPARK’TA

23 Temmuz Cumartesi günü saat 13:30’da Eker Meydan önünden başlayacak rallinin ilk gününde, saat 14:00’de eski BOSSEK başkanlarından Selçuk Özsevinç anısına Kültürpark içerisinde düzenlenen seyirci özel etabı ve ardından Orhaneli bölgesindeki İbrahim Yazıcı ve Mehmet Köprücü özel etapları geçilecek. Rallinin ilk günü, 45 dakikalık gün sonu servisin ardından Eker Meydan Alışveriş Merkezi’nde tamamlanacak.

İKİ GÜNLÜK ZORLU MÜCADELE

24 Temmuz Pazar sabahı 08:30’dan itibaren yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipleri, ikinci günde zorlu bir mücadele bekliyor olacak. İbrahim Yazıcı ve Mehmet Köprücü özel etaplarını ikişer kez geçecek olan ekipler, son olarak Red Bull avantaj etabında kozlarını paylaşacaklar. Orhaneli Keles bölgesindeki toprak zeminli etaplarda yaşanacak mücadele, saat 18:00’da Crowne Plaza Bursa önündeki finiş podyumunda sona erecek. Bu ralli öncesi Türkiye Ralli Şampiyonası puan durumunda, lider Murat Bostancı, ikinci Yağız Avcı ve üçüncü Burak Çukurova’yı sadece 3.6 puan ayırıyor.

ÜCRETSİZ SEYİRCİ TRANSFERLERİ

Pazar günü 09:00 ve 12:30 saatlerinde Acemler metro istasyonu önünden, merhum İbrahim Yazıcı anısına düzenlenen özel etaba ücretsiz seyirci transferleri gerçekleştirilecek. Orhaneli yolu 35. kilometrede yer alan etaba gidecek sporseverleri ücretsiz yiyecek içecek ikramları, gün boyu müzik yayını ile sürprizler bekliyor olacak.

#BOSSEK, #YeşilBursaRallisi, #ücretsizservis, #ikram, #seyircikatılımı