Facebook, Türkiye’de Facebook reklam ürünlerini kullanarak elde edilen bir başarıya dikkat çekti. Nissan Türkiye, Türkiye’deki 3 SUV modelinin satışlarını artırmak için Facebook Potansiyel Müşteri Reklamlarını (Lead ads) kullandı. Amacı, farkındalığı artırarak ilgiyi satışa çevirmek olan kampanya, yeni otomobil almaya niyetli olan kişilere odaklandı.

Facebook’un ileri düzey hedefleme çözümleri ve Potansiyel Müşteri Reklamlarından yararlanan Nissan Türkiye, bu kanal üzerinden Türkiye’de en çok satış yapan otomobil üreticisi oldu. Nissan Türkiye’nin reklamına tıklayan insanlar formun ilgili kısımlarının isim, soyadı, doğum tarihi gibi daha önce kendi istekleriyle Facebook’ta paylaştıkları bilgiler ile doldurulduğunu gördü. Doldurması kolay ve zaman almayan bu formlar otomatik olarak Nissan’ın müşteri ilişkileri yönetim sistemine iletildi. Böylece Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları ile hedef kitlesinin yüze 80’ine ulaşan Nissan’ın tüm online satışlarının yüzde 21’i bu kanaldan geldi.

Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Emre Özocak, “SUV ailesi kampanyamızın müthiş sonuçlarından sonra Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları medya bileşimimizin vazgeçilmez bir parçası oldu. Basitliği, hedefleme seçenekleri ve marka ile hedef kitle arasındaki bağlantıyı kolaylaştırması ile bu kanal, pazardaki müşterilere ulaşmak için çok etkili ve direkt bir yol oldu. Potansiyel Müşteri Reklamları modeli, reklamların kısa vadede satışa dönüşmesi için diğer tüm modellerden daha etkili oldu” dedi.

#Facebook, #Türkiye, #satış, #otomobilüreticisi, #Nissan, #EmreÖzocak, #NissanTürkiye