Otomobillerin gelecekte nasıl görüneceğini merak ediyor musunuz? İşte, Mini’nin sıra dışı tasarımı.

Geleceğin otomobillerine yönelik büyük planlardan biri Mini Vision Next 100 çalışan bir örneği ile görücüye çıktı. Olağan dışı görünümü ile, Vision Next 100 kişiselleştirmeyi ve uyumu odağında tutan bir otomobil.

Aracın mevcut Mini Hatchbackten bile küçük olması ve özel tasarımı dikkatinizi çekiyor. Yolculuğa başlamadan önce araç sizi adeta karşılayıp konforunuza özel koltuğunuzu ve direksiyonu ayarlıyor. Kendine özgü dairesel farı ile eskiye nazaran daha önde bulunan ön camı size yolculuğu daha yakından hissettirmek için tasarlanmış. Mini’nin tasarım şefi Anders Warming: “İster direksiyon başında olun, ister otomatik modu kullanın, bu araçla ilişki içerisinde olacaksınız.” diyor.

Vision Next 100’ün içerisinde şuan için herhangi bir ekran bulunmuyor. Bilgiler ekran yerine ön cama yansıtılıyor. Otomobilde özel bir ekran olmasa da, ön yüzdeki “Cooperizer” isimli cihaz, otomobile bindiğinizde size has bir renk gösteriyor ve kişisel renk tercihlerinizi ayarlıyor.Böylece otomobil zevkini kendi kişisel tercihlerinize göre yaşayacağınızı en başından anlıyorsunuz. Geleceğin sevdiğiniz renklerle, ekrana bağlı kalmadan konforla sürüş keyfini yaşayacağınızı müjdeleyen araç bu tasarımlarıyla da yetinmiyor. “Inspire Me” düğmesine dokunduğunuzda sizi Mini topluluğunun önerdiği bir yere götürüyor.

#Gelecek, #Mini, #Tasarım, #VisionNext100, #Cooperizer, #InspireMe