Bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Rolls-Royce, Bespoke araçların tüm kapasite özelliklerini en derin ayrıntısına kadar sergileyerek neden dünyanın önde gelen lüks araç üreticisi olarak kabul edildiğini gösterdi. Bespoke araç terziliği, mühendisliği ve işçilik özellikleri, Rolls-Royce siparişi veren tüm duayenlerin kişisel istek ve arzularına en mükemmel şekilde uyacak bir araç sahibi olacakları gerçeğini adeta gözler önüne seriyor. Kısacası, Bespoke’un Rolls-Royce demek olduğuna şahit oldular.

‘Dünyanın ilk elmas kaplamalı boyasıyla boyanmış Elegance modelini sergileyerek sadece onların “hayalin ötesini oluşturabileceklerini” ve lüks araç anlayışlının geldiği son noktayı gösterdi.

1490180483_P90250378_highRes_rolls_royce_ghost_ex

Elegance
Bu yıl Rolls-Royce, Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarına paha biçilemez ve yalnızca aracın oluşumundan gelen bir özellikten -zariflik ve özgünlük- esinlenerek hazırlanan Elegance’ı getirdi.

Rolls-Royce müşterisinin yaşam tarzı diğerlerinden farklıdır. Yaşam tarzı tercihlerinde alışılmadık olup bunu dünyaya sergilemekten gurur duyarlar. Coco Chanel’in de belirttiği gibi “Zarafet, gençlik döneminden yeni çıkanların ayrıcalığı değil, önceden geleceğinin kontrolünü elinde bulunduranların ayrıcalığıdır”.Böylesine bir lüks duayeni, kişisel zarafet vizyonunu bu yıl Cenevre Otomobil Fuarı’na katılanlarla paylaşmayı seçti; Rolls-Royce Ghost Elegance, elmas kullanılarak üretilen bir boya ile boyanan dünyanın ilk lüks motorlu aracı oldu.

1490180510_P90250396_highRes_rolls_royce_ghost_ex

Şoför ve yolcu bölgeleri, lüks otomobil kullanmanın ilk günlerinde olduğu gibi belirgin bir şekilde ayrılmış. Şoförün ‘kokpiti’, kapılar üzerinde Mugello Red dikiş vurgularıyla siyah deri ve şeritli koltuklara sahip. Parlak halı ve koyun yünü paspaslarda siyah renk hakimiyetini sürdürüyor. Arka kısmı süsleyen lounge koltuğu Selby Grey yumuşak deri ile konturlanmış ve aynı zamanda Mugello Red dikişleri ve şeritler ile tamamlanmış. Arka kapıların iç cepleri, sahibinin tercih ettiği malzeme ile kaplanmış; Gri, Siyah ve Kırmızı Tartan. Ayrıca araç üç dolgun renk olan; Mugello Red, Cobalto Blue ve Mandarin renklerinin dokunuşlarıyla canlandı. Bu üç seçenek ilk defa 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir araya geldi.

1490180518_P90250377_highRes_rolls_royce_ghost_ex

#Dünya, #ElmasKaplamalıBoya, #RollsRoyce, #Elegance, #Cenevre, #OtomobilFuarı