TEXXOFF

Türkiye Trial Şampiyonası’nda sezonun altıncı yarışı 7 takım 14 araç ve 28 sporcu katılımı ile 15-16 Ekim tarihlerinde Kaynaşlı Motorsporları Merkezi’nde gerçekleştirildi ve TEXXOFF Kaynaşlıdaki zaferini ilan etti.


Aynı anda start alan, 2 araç ve 4 sporcudan oluşan takımların, zorlu arazi şartlarında birbirlerine destek olarak tamamlamaya çalıştıkları organizasyon kısa adı DOSOD olan Düzce Offroad Kulübü tarafından Düzce Belediyesi ve Kaynaşlı Belediyesi katkılarıyla organize edildi.

1476709228_DOSOD_Trial_0001

Tek aracın gücü ile aşılamayacak çetin engelleri, en uygun stratejileri kullanarak, en kısa zamanda aşmak için mücadele eden ekipler arasındaki 2 günlük zorlu mücadele sonunda 2 saat 5 dakika 16 saniyelik toplam zamanı ile Jeep Cherokee ile yarışan Emirhan Kutlu-Ali Çapan ve Jeep CJ8 ile yarışan Uğur Demirci-Muhammed Zor ekiplerinden kurulu Texxoff takımın günün kazanı olmayı başardı.

Suzuki Vitara ile yarışan Ertan Uçar-Mehmet Berat Atagün ve Şencan Özkurt-Fuat Sarper’den oluşan Team Mobil1’in 2 saat 15 dakika 46 zamanı ile ikinciliği elde ettiği yarışın üçüncüsü ise, 06:54.17’lik zamanları ile Land Rover’lar ile yarışan Selim Ustaoğlu-Ali Demirarak ve Osman Balkı-Cemafer Bulut ekiplerinden oluşan Kayalar takımının oldu.

2016 Türkiye Trial Şampiyonası’nda sezonunun 7. ve son yarışı 05-06 Kasım tarihlerinde Beykoz Offroad Kulübü (BEYOFF) tarafından İstanbul’da organize edilecek.

#DOSOD, #DüzceOffroadKulübü, #DüzceBelediyesi, #KaynaşlıBelediyesi, #TürkiyeTrialŞampiyonası, #KaynaşlıMotorsporlarıMerkezi