Porsche’nin kompakt SUV’u Macan Ailesi’nin en güçlü üyesi olan Macan Turbo, yeni versiyonu ile model ailesinin en üst sırasında yerleşti. Performans Paketli Macan Turbo 440 HP güç üreten motoru ile 0’dan 100 kilometreye sadece 4.4 saniyede çıkıyor. 

Performans paketiyle donatılan ve şu anda Macan model hattının en üst sırasına yerleşen Macan Turbo, geliştirilen sürüş özellikleri, artırılan çevikliği ve çekiliğiyle farkını ortaya koyuyor.

Performans Paketli Macan Turbo, performansının güçlendirilmesinin ardından çift turboşarjlı 3,6 litrelik V6 motor 440 hp güç üretiyor. Macan Turbo’dan 40 HP daha fazla güç üreten bu versiyon sıfırdan saatte 100 km hıza, Macan Turbo’dan 0.4 saniye daha hızlı şekilde, sadece 4,4 saniyede ulaşıyor. Azami hızı saatte 272 kilometre olan (Macan Turbo’da 6 km/s daha fazla) Performans Paketli Macan Turbo’nun, Sport Plus modunda 80 km/s’ten 120 km/s hıza çıkma süresi de 3,1 saniyeden 2,9 saniyeye düştü.

Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi

Performans Paketli Macan Turbo’yu öne çıkaran sadece motor gücü değil – yeni geliştirilmiş fren sistemi, yüksekliği azaltılmış gövde, kontrollü spor şasi, Sport Chrono Paketi ve spor egzoz sisteminin tamamı standart olarak veriliyor. Ön aksta bulunan 390 milimetre çapındaki oluklu fren diskleri, Performans Paketi bulunmayan Macan Turbo’ya takılan fren disklerinden 30 milimetre daha büyük. Diskleri tutan altı pistonlu fren kaliperleri kırmızı boyayla tamamlandı. Üstelik, Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) bir düğmeye basılarak devreye giriyor ve yolda görülmemiş derecede spor bir pozisyon alınmasını sağlıyor. Bu sistem aynı zamanda aracın 15 milimetre alçaltılan gövdesine optimum bir şekilde ayarlandı. Kendinden ayar fonksiyonlu ve yükseklik ayarlamalı havalı süspansiyon, 10 milimetre alçaltıldı ve yine opsiyonel olarak sunuluyor.

1473408779_Macan_Turbo_PErformans_Paketi__1_

Daha yüksek tork ve daha fazla akselarasyon

Sport Chrono Paketiyle sürücüler Macan Turbo’nun performansını daha da artırabiliyor. Sport Plus modunda, bu paket, şasi, motor ve güç aktarım organlarının spor etkisine ayarlanmış olmasını sağlıyor ve bunların yanı sıra spor egzoz sistemi daha da heyecan verici bir ses üretiyor. Yedi vitesli PDK çift kavramalı şanzıman, şimdi son derece kısa tepki süreleri, optimum vites geçiş noktaları ve vites değiştirmeler sırasında daha yüksek tork ile azami hızlanma sağlayacak şekilde tasarlandı.

1473408781_Macan_Turbo_PErformans_Paketi__8_

Kişiselleştirme özellikleri

Performans Paketli Macan Turbo’yu özelleştirmek için, örneğin Turbo Exterior Paketi gibi bir dizi kişiye özel donanım opsiyonu sunuluyor. Bu pakette bulunan opsiyonlar arasında 911 Turbo tasarımlı 21 inçlik parlak siyah boyalı jantlar, PDLS Plus donanımlı LED farlar ve birçok başka siyah parça bulunuyor. Turbo Interior Paketinde, siyah deriden bir iç mekan, bol bol kullanılan Alkantara unsurlar, birçok yerde renkli işlemeler ve kapı giriş muhafazaları gibi çeşitli karbon parçalar bulunuyor ve beyaz ışıkla model logosu oluşturuluyor.

1473408781_Macan_Turbo_PErformans_Paketi__7_

#macan, #turbo, #porsche, #performans