pirelli

Pirelli İle Biocca Üniversitesi Arasında 2001 Yılında Başlayan İşbirliği Sonucunda Hayata Geçen Corımav Projesi Yenilendi. İleri Teknolojili Malzemeler Alanında Araştırmalar Yapmak İçin Kurulan Konsorsiyum Bu Yenilemeyle Birlikte Artık Ekolojik Lastikler Üzerine Yoğunlaşacak.

2001 Yılında Pirelli İle Biocca Üniversitesi Arasında Kurulan Corımav Ortaklığı Yenilendi. Her Yıl Bir Patent Tescili Gerçekleştiren, 44 Öğrenci Ve 36 Doktora Bursu Sağlayan Corımav’ın İmza Töreninde Pirelli Ceo’su Marco Tronchetti Provera Ve Biocca Üniversitesi Rektörü Cristina Messa Da Yer Aldı. Son Dönemde Daha Ekolojik Lastikler Üretmeye Yönelik Malzemeler İle İlgili Çalışmalar Gerçekleştiren Corımav, Yeni Dönemde Pirelli İçin Ekolojik Lastikler Geliştirecek.

Giderek Daha Ekolojik Lastikler Üretmeye Yönelik Yeni Malzemelerle İlgili Araştırmalar Son Yıllarda Corımav Faaliyetlerinin Ana Odak Noktasını Oluşturdu. Bunlar Arasında, Çevresel Etkisi Düşük Lastik Üretimi İçin Odun Özü Kullanılması Da Yer Alıyor. Odun Özü, Uygun Kimyasal Ve Fiziksel Yöntemlerle Değiştirildiğinde Lastiğin Mekanik Performansına Faydalı Olabilen Ve Karbon Siyahı Gibi Fosil Kaynaklı Ürünlerin Yerine Kullanılabilen Yapısal Antioksidan Özelliklere Sahip Doğal Bir Üründür.

Corımav’ın Yeşil Felsefesi Sadece Üretim Aşaması Ve Lastiğin Kullanımıyla Sınırlı Değil Lastiğin Kullanım Ömrünün Sonuyla Da İlgilidir. Araştırmacılar, Lastik Ömrünün Sonunda Yapılan İşlemlerde Bakteriler Ve Başka Biyolojik Etkenlerin Kullanıldığı Bio-Devulkanizasyon Adı Verilen Bir Proses Keşfetti. Yapılan Araştırmalarla, Kükürt-Karbon Bağlarını Çözme Kapasitesine Sahip Ve Lastik Ömrünün Sonunda Lastik Bileşenlerine İşlem Yapmak Ve Daha Sonraki Geri Dönüşüme Hazırlamak İçin Kullanılan Bakterileri Ayrıştırmak Mümkün Oldu.

1477128924_Foto2

Corımav, 15 Yıl Önce Yeni Malzemeler Kullanarak En İleri Teknolojileri Geliştirmek, Patent Başvuruları Yapmak, Ar-Ge Çalışmalarını Desteklemek Ve Genç Araştırmacılar İçin Eğitim Ve Kariyer Geliştirme Fırsatlarına Yardımcı Olmak Amacıyla Doğdu.

Corımav’ın En Güçlü Yanlarından Biri, Üst Düzeyde Uzmanlaşmış Mühendisleri Belli Vasıflarda Eğitebilmesi Ve Böylece Bu Kişilerin Hemen Pirelli’nin Araştırma Ve Geliştirme Departmanında Çalışmaya Başlayabilmesidir. Girişim Başladığından Beri Burs Alanların Yüzde 20’si Pirelli’de İstihdam Edildi.

Corımav Konsorsiyumunun Yenilenmesiyle, Pirelli’yle Beraber Yeni Malzemelerin Araştırılması Ve Geliştirilmesine Olan Bağlılıklarını Kanıtladıklarına Dikkat Çeken Milano Bicocca Üniversitesi Rektörü Cristina Messa, “15 Yıldır Corımav’ın Faaliyetleri, Bizim Sofistike Endüstriyel Araştırma Projelerini Ve Endüstriyel Doktora Gibi Profesyonel Eğitimin İleri Aşamalarını Hayata Geçirmemizi Mümkün Kıldı. Bu Yakın İşbirliği, Bilgi Ve İnovasyonun Öne Çıkarılmasında Daha Geniş Bir Stratejinin Bir Parçasını Oluşturuyor. Bu Yapı, Akademik Kurumlar Ve Şirketlerin, Servisleri Geliştirmenin Ve Profesyonel Gelişimin Zenginleştirilmesinin Yanında Know-How Ve Fırsat Değiş Tokuşu Konularında Birlikte Çalıştıkları Yepyeni Bir İşbirliği Ağı” Dedi.

Bu Ortaklık Deneyiminin Şirketler Ve Akademik Kurumların Beraberce Profesyonel Ve Ekonomik Büyümeyi Teşvik Edecek Girişimleri Başlatabileceğinin Altını Çizen Pirelli Başkan Yardımcısı Ve Ceo’su Marco Tronchetti Provera, “Üniversite Bünyesinde, Ürünümüzü Geliştirmemizin Yanı Sıra Bize İnovatif Projelerimizi Hayata Geçirme Fırsatı Veren, Uluslararası Düzeyde Mükemmelliğe Sahip Birçok Farklı Departmanla İşbirliği Halindeyiz” Dedi.

#Pirelli, #BioccaÜniversitesi, #İşbirliği, #CorımavProjesi, #Konsorsiyum, #EkolojikLastikler