Cullinan Projesi

Cullinan Projesi bir sonraki adımını gelişim programında atıyor

18 Şubat 2015’te Financial Times’da yayınlanan açık mektupta Rolls-Royce, paydaşlarını Project Cullinan gelişim süreci hakkında düzenli olarak bilgilendireceğini söyledi. Bu diyaloğun devamında (senede iki kez güncelleme yapılacağı belirtiliyor), bugün Rolls-Royce gelişim programındaki, yeni “her tür arazide gidebilen, yüksek araç” ile ilgili son önemli gelişmeyi tasvir eden fotoğraflar yayınladı. Tam geliştirilmiş bu aracın ilki yakında test etmek için halka sunulacak.

1482151889_GM_RR_2016_11_29_J7B4662_br__Medium_

Dünyanın lider lüks markası bu itinalı geliştirme programıyla ilgili tüm müdavimlerini bilgilendirirken; 2018’den itibaren bütün Rolls-Royce’ların temelini oluşturacak ve bütünüyle yeni alüminyum mimarlığa sahip bu aracın çeşitli testlere tabii tutulacağını belirtti.

Son geliştirilmiş araç, zorlu bir test programı kapsamında “Zahmetsiz” ve “Heryerde” olabilmesini garantilemek için tüm dünyada çeşitli yerleri dolaşacak. Cullinan Projesi yıl başından hemen sonra, soğuk havaya dayanıklılığı ve çekiş gücünün testi için kuzey kutup dairesine girecek. Daha sonra 2017’de, yüksek sıcaklık ve zorlayıcı çöl koşullarında dayanıklılık testi için Orta Doğu’ya yolculuk edecek.

1482151888_GM_RR_2016_11_29_J7B4630_br__Medium_

Rolls-Royce Motor Cars CEO’su Torsten Müller-Ötvös “Bu, Dünyada bizi takip eden lüksün patronları ve Rolls-Royce için Cullinan Projesi gelişiminde inanılmaz şekilde heyecan verici bir an. Yeni dört çeker sistemi ve lüks mimariyi ilk defa bir araya getirmek bizi, özgün ve güvenilir bir Rolls-Royce geliştirme yoluna soktu. Cullinan Projesi diğer tüm lüks araçlar için yeni bir başlangıç olacak.” yorumlarını yaptı.

#RollsRoyceMotorCars, #TorstenMüller, #CullinanProjesi, #LüksDörtÇeker, #YeniBaşlancıç, #Zahmetsiz, #Heryerde, #YüksekAraç