Skoda’nın tüm dünyada birçok önemli ralli şampiyonasında mücadele eden ve başarılı sonuçlar alan Fabia R5 ralli otomobili, geçtiğimiz hafta ilk kez Türkiye’de de yarıştı.

BC Vision Motorsport, Türkiye Rallisi Şampiyonası’nın açılış ayağı olan Ege Rallisi’nde, Skoda’nın desteğiyle birlikte iki Fabia R5 otomobiliyle yarıştı. Sezonun en prestijli yarışlarından biri olarak dikkat çeken Ege Rallisi, tamamen yenilenen etaplarıyla büyük bir heyecana ve yakın bir mücadeleye sahne oldu.

BC Vision Motorsport bünyesinde Fabia R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ve Uğur Soylu-Aras Dinçer, elde ettiği sonuçlarla birlikte Takımlar Şampiyonası’nda Genel Klasmanda birinci sırayı aldılar.

Toplamda 512 km kat edilen rallide Burak Çukurova-Vedat Bostancı, yarışı ikinci sırada tamamlarken diğer Fabia R5 ile yarışan Uğur Soylu-Aras Dinçer genel klasmanda dördüncü oldu.

Fabia R5, Türkiye Ralli Şampiyoansı’nda zorlu doğa şartlarına karşın yarışı başarıyla ve sorunsuz bir şekilde tamamlayarak sezona hızlı bir başlangıç yaptı.

Skoda Fabia R5

Yüce Auto

* Skoda Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.

* Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yıllık bir geçmişe sahiptir.

*  Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin “Onursal Başkanı“dır.

* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına sahiptir.

* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 34 Yetkili Satış & Servis, 5 Yetkili Satıcı, 3 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.

* 2016 yılında 28.876 araç teslim eden Yüce Auto, bir önceki yıla göre satışlarında %30.6 artış sağlayarak %3.81’lik pazar payına ulaşmıştır.

Skoda Auto

* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan Skoda, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.

* Skoda, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.

* Marka, bugün dünya çapında 7 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Yeti, Superb ve Kodiaq.

* 2013 yılında Skoda, 15 milyonuncu aracını üretti.

* 2014, 2015 ve 2016’da bir takvim yılı içerisinde 1 milyondan fazla araç satan Skoda tarihinde bir rekor kırdı.

#Skoda, #Fabia, #FabiaR5, #ralli