Uber, kolay, erişilebilir ve sürdürülebilir ulaşım sağlamak için kullanıcılarına 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne özel UberGREEN’i sunuyor. UberGREEN’le İstanbullular Çevre Günü’nde doğa dostu, tamamen elektrikli BMW i3 araçlar ile ücretsiz yolculuk yapacak.

Uber, Borusan Otomotiv iş birliğiyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde doğa dostu, erişilebilir ve sürdürülebilir bir ulaşım için kolları sıvadı. Yalnızca 5 Haziran günü geçerli olacak UberGREEN ile İstanbul’daki Uber kullanıcıları 13.00-18.00 saatleri arasında tamamen elektrikli BMW i3 araçlarıyla ücretsiz ulaşım sağlayacak.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı UberGREEN ile ilgili, “Uber olarak, ulaşımda çevrecilik ve sürdürülebilirliğe verdiğimiz desteği büyütmeye devam ediyoruz. Bu anlamda UberGREEN’in bizim için çok özel ve anlamlı bir yeri bulunuyor. Çevresel ve toplumsal faydaya yönelik çalışmalarımızı sürdürürken kullanıcılarımızın desteğiyle daha da büyük işlere imza atacağız” dedi.

Borusan Otomotiv BMW, MINI, BMW Motorrad Genel Müdürü Ayhan Ölçer ise çevresel, ekonomik ve sosyal değişimlerden etkilenen sürdürülebilir mobilite çözümlerinin ilk somut kanıtı emisyonsuz mobilite için tasarlanan BMW i’nin 2014 yılından beri ülkemizde de yollarda olduğunu belirtti. Çevre dostu teknolojiler geliştiren bir marka olarak biz de bu sene bu anlamlı güne daha fazla dikkat çekmek, farkındalık yaratmak amacıyla UberGREEN projesinde dünyanın ilk premium elektrikli otomobili BMW i3 ile yer alıyoruz diyen, kendisi de bir BMW i3 kullanıcısı olan Ölçer tüm BMW i3 kullanıcılarını da doğa için farkındalık yaratmak adına bu projede gönüllü olmaya davet etti.

UberGREEN ile nasıl seyahat ediliyor?

  • UberGREEN’den yararlanmak için öncelikle Uber kullanıcısı olmak gerekiyor. İlk adımda Uber uygulaması ücretsiz indirilerek bir hesap oluşturuluyor.
  • 5 Haziran günü 13.00 – 18.00 arasında İstanbul’da belirli bölgelerde bulunan kullanıcılar Uber uygulamasındaki UberGREEN çağırma butonunu görebiliyor.
  • Kullanıcılar, alınmak istediği konumu girerek bir UberGREEN çağırabiliyor.
  • UberGREEN aracıyla eşleşildikten dakikalar sonra bir BMW i3 kullanıcının bulunduğu konuma ulaşıyor ve kullanıcıyı istediği lokasyona götürüyor.

#UberGREEN, #İstanbulÇevreGünü, #BMWi3, #Uber