Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin baştan aşağıya yenilenen dört kapılı coupé modeli Yeni BMW 420i Gran Coupé, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasında bu yıl ikinci defa verilen “Yılın Tasarımı” ödülüne layık görüldü. 

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD)’nin bu sene 7.’sini düzenlediği Türkiye’de Yılın Otomobili yarışması heyecan ve çekişme dolu bir akşama sahne oldu. 2021’de ilk defa verilen “Yılın Tasarımı” ödülü bu yıl ikinci kez konusunda uzman gazetecilerden oluşan OGD üyelerinin tasarımını beğendiği modeller için yaptığı oylamayla belirlendi. Yeni BMW 4 Serisi Gran Coupé, göz kamaştıran etkileyici tasarımıyla Hyundai Tucson ve Cupra Formentor’un önüne geçerek 2022’de “Yılın Tasarımı” ödülünün sahibi oldu.

Yeni BMW 4 Serisi Gran Coupé Hakkında

Sportif coupé tasarımını dört kapılı otomobil kullanışlılığıyla birleştiren Yeni BMW 420i Gran Coupé, Aralık ayı itibariyle Borusan Otomotiv yetkili satıcılarındaki yerini almıştı. BMW genlerine yakışır bir performansı kullanıcısına sunan Yeni BMW 420i Gran Coupé, 1.6 litrelik motoruyla 170 bg güç ve 250 Nm tork üretiyor.