Yeni Hyundai i20 yenilenen görünümüyle, yeni teknolojileri ve özel led far sistemiyle dikkat çekiyor. Farklı renk seçeneklerinin olması ayrıca artı bir değer katıyor.

Hyundai i20, tamamen yenilenen modelle beraber bir takım değişiklikleri de beraberinde getiriyor. Dizel motora yeni modelde yer verilmezken bu kez 1.0 litre turbo beslemeli motoruyla beraber ilk kez 48 voltluk hafif hibrit versiyona geçiş yapılıyor. Bu sayede oldukça düşük bir yakıt tüketimi elde edilirken aynı zamanda yeterli performans da sunuluyor.

Testlerimizde şehir içi 7 lt / 100km, şehir dışı 5.5 lt / 100 km değerlerini gördük. Şehir içi kısmının trafiği oldukça sıkışık neredeyse dur kalkla gidilen bölgelerde geçtiğini ayrıca belirtelim.

Yeni i20 ilk bakışta yeni far grubuyla farklılaşıyor. LED ön ve arka farlar, mercekli sis farları ve üçgen havalandırma kanalları da ön bölümde güç temasını oluşturuyor. Kama şeklindeki gündüz sürüş farları ve elmas tarzı ön ızgara ile i20 tasarım bütünlüğüyle dikkat çekerken geriye doğru yükselen omuz çizgisiyle de karakteristik C sütununa ideal bir şekilde uzanılıyor.

 

Hyundai yeni i20‘de Smart Sense aktif güvenlik sistemi mevcut donanımları arasında. Ön çarpışma önleme yardımcısı ve şerit takip asistanı gibi sistemlerin yanında, yorgunluk uyarısı, far asistanı gibi destek sistemleri de güvenlik adına sunulan donanımlar.
Trafik ışıklarında durulduğunda öndeki aracın hareketini uyaran sistem, trafiğin aksamasını da engelliyor. Ayrıca, arka yolcu/eşya uyarısı ise segmentte ilk defa sunuluyor. Arka koltukta telaşla unutulan eşya yada evcil hayvanlar sürücüsüne sesli olarak hatırlatılıyor.

Yeni i20‘de bagaj hacmi ise 51 litre artarak 352 litreye çıkmış. İhtiyaç halinde katlanan arka koltuklar ise yatırıldığı zaman toplam 1.165 litre hacim sunuyor. Siyah tavan renk opsiyonuyla beraber 17 farklı renk kombinasyonu sunan Yeni i20’deki 17 inçlik şık jantlar da şıklık ve sportiflik katıyor.

Hyundai yeni i20 3. nesil bu araçlarında yol tutuş ve sürüş konforu daha da arttırılmış görünüyor ayrıca süspansiyon sistemi daha da geliştirilmiş olduğunu sarmamasından ve çukurlu ve kasisli yollarda fazla hissettirmemesinden anlayabiliyorsunuz.

Hyundai yeni i20 motor performansı da oldukça yeterli ayrıca anlık yerinde tepkileriyle de sürüş esnasında güven ve konfor sunuyor.

Hyundai yeni i20‘nin iç mekana baktığımızda kullanılan yeni döşemeler ve kabindeki yeni mavi LED ortam ışığı sayesinde geceleri hoş bir iç aydınlatma ile iç mekana güzellik katıyor.

Detaylı ve teknik özellikler için bu -> linkteki <- yazımızı okuyabilirsiniz.

#hyundai #hyundaii20 #hyundaiyenii20 #yenii20 #hyundaii20testi #hyundaiyenii20testi