Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Careem, yakında Pakistan, Suudi Arabistan ve Mısır’ın çeşitli şehirlerinde de devreye alınacak.

Bölgenin önde gelen uygulama tabanlı, şoförlü araç çağırma hizmeti Careem, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’da büyümeye odaklı stratejisi doğrultusunda Türkiye’deki operasyonlarını bir süre önce İstanbul ile başlattı.

Körfez ülkelerinde hizmetleri büyük talep gören Careem, en büyük pazarı olan Suudi Arabistan’daki ağına yakın zamanda 6 yeni şehir ekledi. Halen Suudi Arabistan’ın 23 şehrinde çağrılabilen Careem araçları, milyonlarca Suudi Arabistanlıya güvenli ve emniyetli bir ulaşım seçeneği sunuyor.

Yakında Mısır’da 3 yeni şehri daha kapsayacak olan Careem, 2016 başında Savaree adlı start-up firmasını satın aldığından bu yana Pakistan’daki genişlemesini de sürdürüyor.

1480579235_Mudassir_Hi_Res

Careem’in kurucu ortağı ve genel müdürü Mudassir Sheikha, Türkiye lansmanı hakkında şunları söyledi: “Misyonumuz, yerel ihtiyaçlara uygun, konforlu ulaşım çözümleri sunarak insanların hayatlarını kolaylaştırmak. Bölgede kurulan ve gelişen bir şirket olarak Türkiye’yi de yakından tanıyoruz ve yerel halk üzerinde anlamlı bir etki oluşturacak elverişli ulaşım seçenekleri sağlamak için hizmetlerimizi ülkeye ve şehre göre özelleştiriyoruz. Careem’i Türkiye’de lanse etmek, bölgenin lider şoförlü araç çağırma hizmeti olarak konumumuzu pekiştirme yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşı oldu. Bu dinamik pazarda hızla büyüyeceğimize inanıyoruz.”

Careem’in Türkiye’deki operasyonları havaalanlarında başlayacak ve müşterilere Mercedes VITO ve Volkswagen gibi araçlarla gidiş dönüş transfer hizmetleri sunulacak.

1480579302_App_pic

Lanse edildiğinden bu yana geçen dört yıl gibi kısa bir zamanda hızla büyüyen uygulamanın başarısı, halen 44 şehirde hizmet sunan Careem’i odağını genişletmeye ve varlığını güçlendirmeye yönlendirmiş bulunuyor.

#Careem, #MudassirSheikha, #ŞoförlüAraç, #Mercedes, #VITO, #Volkswagen